Page 37 of 38«1235363738»
Forum » Zabava » Pricaonica » Kafana, ludnica, sudnica....Pivnica, Birtija (Za sve što bi pitali nekoga, požalili, poradovali se...)
Kafana, ludnica, sudnica....Pivnica, Birtija
delikates Offline
9174 posta
Reputacija: 23
Pokloni: 58
Forum Moderator
Datum: Utorak, 22/Aug/2017, 19:30 | Post # 541
sovicastrelac, nedelju dana kasnim sa čitanjem priče o kupovini aparata za "proizvodnju" zdrave hrane i, moram priznati, u početku sam mislila da me je neko (Sovica je tu blizu, pa sam odmah posumnjala na nju, mada je možda i Luka u pitanju) ove nedelje u stopu pratio i zapisivao čime se bavim  zzSmeh_1  Kako god bilo, opisan je moj događaj....
Doduše, nije mi palo na pamet da ostavim cigarete...

Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.
Profil Cover
strelac online
5849 postova
Reputacija: 25
Pokloni: 56
Forum Moderator
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 08:44 | Post # 542
delikates, pa to je ipak lepši dogadjaj za praćenje nego što je pratiti mene i zapisivati  repertoar psovki  biggrin
Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 13:09 | Post # 543
strelaczzSmeh_1 pa, i ja sam usput jako psovala, najčešće u sebi (zato niko nije uspeo da zapiše), ali mi se ponekad omaklo i glasno, kada nafurani prodavci pokušavaju da mi objasne kako je nešto "sjajna sprava", a kad ih pitam "koliki joj je broj obrtaja?", oni zaneme i postanu kao zle vaspitačice ("m'rš u ćošak, drska devojčice!").
Na kraju, kupim jednu "na akciji", upola cene, "samo" zato što joj nedostaje posuda za pulpu (to je jedna obična, velika plastična čaša). Samo je ta sprava mogla da se uklopi u moje skromne finansijske mogućnosti. Isprobam je, radi, ali..., od 1 kg šargarepe, dobijem 1 dl bistrog soka, a da bih od onih 900 g pulpe (pune soka, naravno) napravila tzv. sušene krekere, treba da ih sušim u rerni (na 30-40°C) bar dva dana bez prestanka. Znači, sad mi treba dehidrator...
Otiđoh da tražinm dehidratore... Onakav kao Majin košta oko 40.000 (dinara, doduše, ali..., šta to meni znači, jer kad je u pitanju ta suma, sasvim mi je svejedno u kojoj je valuti, osim možda u nekim pezetama, devalvacijskim dinarima koje imam, ali više ne važe, ili nešto slično...). One povoljnije možeš da nađeš za 5-6-7 hiljada, ali mi izgledaju čak mnogo manje efikasne od moje stare, poprilično "karbonizovane" rerne...
I tako..., dođem kući i rešim da, za početak, pravim samo ono što može da se izvede pomoću dotrajalog blendera i još goreg super-secka...
Ako ništa drugo, sladoled je super: izblendirati dve banane i 200 g smrznutih malina (jagoda, kupina, višanja, breskvi...). Ko voli slađe, stavi i malo šećera, a ko ne sme šećer, zameni ga stevijom (NIKAKO aspartamom i sličnim bojnim otrovima)...

Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.
Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 18:32 | Post # 544
delikates, samo da kažem šta će nama sovicina knjiga kada imamo tebe  da nam pišeš o ličnim
iskustvima i dogadjajima  zzSmeh_1   biggrin 
Profil Cover
sovica Offline
5366 postova
Reputacija: 8
Pokloni: 9
Vip
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 22:11 | Post # 545
delikateszzSmeh_1  zzSmeh_1  zzSmeh_1 ...ја и Лука тајни агенти  lol ...strelac, само да знаш  да си у праву ,
могла би и delikates, да напише  бар неко џепно издање  biggrin  
Морам да вам пошаљем још један текст из оне књиге ....
Novčanik
Jeste li primetili da muškarci retko imaju novčanik? Sve drže onako u svežnju, u džepu pare, pa kad treba nešto da plate vade ceo svežanj. A u ženskom novčaniku retko se zadržavaju pare, al’ zato uspomeneeee... čudo šta sve žensko može da nagura u one pregrade. Naduvo se od uspomena i nekih cedulja, kartica, vizitki, računa, samo džaba mami lopove.
Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 22:16 | Post # 546
sovica,  jeee, baš tako, više papirića nego novca  biggrin
Profil Cover
sovica Offline
5366 postova
Reputacija: 8
Pokloni: 9
Vip
Datum: Sreda, 23/Aug/2017, 22:19 | Post # 547
Неки дан одем у пиљарницу ,на каси отворим новчаник,испаде ми све из новчаника,паде на патос,
а оно саме цедуље,картице,визитке,рачуни...пара тек једна мрвица  biggrin ...када сам прочитала 
овај текст о новчанику ,реко јбт ово пљунути мој  новчаник   zzSmeh_1  lol
Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Cetvrtak, 24/Aug/2017, 19:46 | Post # 548
sovica
Dodaci: 5076647.gif(1Kb)
Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Cetvrtak, 24/Aug/2017, 20:33 | Post # 549
sovicastrelac, što se tiče novčanika, sve nam je svima jasno... Kad po kući tražim neki važan tajni papirić (ili nešto slično), ne mogu da ga nađem, a onda se iznenada desi otkrovenje, ne samo za mene, nego i za masu radoznalaca koji stoje u nekom redu iza... Na žalost, bezuspešno sam pokušavala te "vrednosne" papire da koristim kao platežno sredstvo...
Inače, ja svakog dana nakupim sat i po (toliko mi traje redovni prepodnevni obilazak "parohije") novih nebuloznih iskustava i dogodovština. Ponešto je skoro komedija, ali ima mnogo više horora...
O snovima ne smem ni da pričam, pomenuću samo jedan, pa vi sad vidite koliko je meni (čak i ako izuzmemo švorc novčanik) teško: Denzel Vošington i ja (tajni agenti) pokušavamo da razotkrijemo neku veliku zaveru na aerodromu, a na kraju otkrivamo da je glavni organizator svega jedna moja prijateljica (koja u snu nema svoj izgled, nego je to Ris Viterspun)... lele

Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Cetvrtak, 24/Aug/2017, 22:18 | Post # 550
delikates, nemoj da pričaš da je bio Denzel Vošington kad sigurno znam da si bila sa Džošum Džeksonom  biggrin
Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Petak, 25/Aug/2017, 01:21 | Post # 551
zzSmeh_1 On je iz onih drugih snova, koje ne bih sad prepričavala...  t1802

Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Petak, 25/Aug/2017, 11:59 | Post # 552
ohmy   razmislja  zzSmeh_1  lol 
Dodaci: 1348041.gif(4Kb) · 7727839.gif(0Kb)
Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Petak, 25/Aug/2017, 14:15 | Post # 553
strelac, kakav širok repertoar smajlića, za podršku mom ludilu...  zzSmeh_1 
Višak je samo onaj što duboko razmišlja. Ta, valjda je sve svima jasno, bez razmišljanja...  zzSmeh_1

Profil Cover
strelac online
5849 postova
Forum Moderator
Datum: Petak, 25/Aug/2017, 15:52 | Post # 554
delikates, neki zaboravili šta to beše  biggrin
Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Petak, 25/Aug/2017, 16:48 | Post # 555
strelac, i ja sam, moram priznati..., sva sreća u fantazije, serije i neke dobre likove...  biggrin

Profil Cover
Forum » Zabava » Pricaonica » Kafana, ludnica, sudnica....Pivnica, Birtija (Za sve što bi pitali nekoga, požalili, poradovali se...)
Page 37 of 38«1235363738»
Search:

-->