Page 1 of 11
Forum » OBRAZOVANJE » Nauka » Da li živimo u matriksu?
Da li živimo u matriksu?
delikates Offline
9174 posta
Reputacija: 23
Pokloni: 58
Forum Moderator
Datum: Subota, 29/Apr/2017, 00:39 | Post # 1

Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.
Profil Cover
Michael Offline
283 posta
Reputacija: 4
Pokloni: 1
Vip
Datum: Subota, 29/Apr/2017, 01:27 | Post # 2
Ne znam, mozda sam ja samo paranoican. ali vec neko vreme citam o ovoj temi, i sklon sam da poverujem. Naucnici i sami priznaju da su sposobni da stvore virtuelni prostor, ali ne i univerzum, pogledajte danasnju tehnologiju, pa zar je nemoguce da postoji neko ili nesto, ko ima jos napredniju tehnologiju?

"The darkest souls are not those which choose to exist within the hell of the abyss, but those which choose to break free from the abyss and move silently among us."

Poruku je menjao-la Michael - Subota, 29/Apr/2017, 01:46
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Nedelja, 30/Apr/2017, 21:39 | Post # 3
Ooo, Michael, uopšte ne smatram da si paranoičan, tj. da sam i ja sama paranoična...
Još su starogrčki (i neki drugi) filozofi govorili o tome da našoj "stvarnosti" (uključujući i nas same)
samo naša percepcija, putem ovih pet "standardnih", jako ograničenih čula, daje oblik i izgled, a da,
bez te percepcije, ona i ne "postoji" ovakva kakva nam izgleda, nego je bezoblična i bezvremenska,
čista energija na različitim frekvencijama vibracija. Slično kao što kvantna fizika kaže da "čestice"
na nekom subatomskom nivou uopšte ne postoje materijalno, sve dok im mi, svojim posmatranjem,
ne damo to materijalno postojanje...
Što se tiče virtuelnog prostora i vremena (u kojem ja lično mislim da živimo, sve dok se ne osvestimo ili prosvetlimo ili kako se to već naziva), mislim da nije bilo potrebe da ga neki naučnici takvog do detalja stvaraju. Dovoljno je bilo da nam genetskim manipulacijama stvore DNK ("kompjuterski" program, jer
to ona u stvari i jeste) koji će razne frekvencije vibracija stvarnosti dekodirati u nešto što nam izgleda
vidljivo, čujno, opipljivo, mirisno i ukusno. Uh, od ovog može da se rikne..., ali ne baš stvarno (u pravoj stvarnosti nema riknjavanja), nego samo fizički. Može da nam pukne program za dekodiranje, pa da se odjednom nađemo u stvarnosti onakvoj kakva svarno Jeste  biggrin

Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.
Profil Cover
Michael Offline
283 posta
Vip
Datum: Nedelja, 30/Apr/2017, 22:50 | Post # 4
Svaka cast,delikates, ni sam ne bih ovo bolje objasnio. Ja sam do ove teorije dosao sasvim slucajno, a onda nisam prestao da citam o istoj. Oduvek mi je bilo cudno kako to da samo nasa planeta ima mogucnost za zivot, kako to da je sve, otrebno za nas opstanak stvoreno, kada bi i najmanje odstupanje od njih, znacilo nase nepostojanje. I cela ta stvar sa deza vi, je verovatno neka greska manipulacije, iako za to naucnici imaju neki odgovor, koji bas i nije potpuno ceo. Ali pitanje koje moramo da se zapitamo, je ko su nasi obmanjivaci ? sta oni to zele od nas? i koje je njihovo konacno resenje za nas ?

"The darkest souls are not those which choose to exist within the hell of the abyss, but those which choose to break free from the abyss and move silently among us."
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Ponedeljak, 01/May/2017, 01:09 | Post # 5
Ja bih se tu poslužila analogijom. Kakvo je naše "konačno rešenje" za biljke i životinje koje uzgajamo, stvaramo im neki njihov svet (i svojom "brigom" ih ubeđujemo da im van njega nema opstanka), matriks
u vidu ograđene parcele, kokošinjca..., "treniramo" ih i uterujemo u red da nam ne bi pravile probleme, ukrštamo ih i stvaramo hibride, a sve zato da bi bile što bolje za našu ishranu...

Profil Cover
Michael Offline
283 posta
Vip
Datum: Ponedeljak, 01/May/2017, 01:20 | Post # 6
delikates, to i ima smisla, ukolliko nas ne iskoriste, koju bi oni korist imali od nas. Mozda nam je zato, kao ljudskoj rasi, urodjeno da stvaramo price i legende o nekim bogovima, koji najverovatnije predstavljaju nase obmanjivace.

delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Ponedeljak, 01/May/2017, 10:29 | Post # 7
Pa, da, za drevne ljude, koji su ih stvarali i prenosili, to i nisu bile legende, nego evidentiranje njihove stvarnosti i istorije. Savremeno i "racionalno" društvo je to proglasilo za mitove i "pesničku" maštu.
Sve u svemu, (minijaturna) manjina je oduvek upravljala (ogromnom) većinom, a to radi i danas, što je jednostavno nemoguće izvesti bez određene vrste matriksa koji tu većinu drži pod kontrolom, tj. u zarobljeništvu sopstvenog uma i emocija.

Poruku je menjao-la delikates - Ponedeljak, 01/May/2017, 13:26
Profil Cover
Vucko Offline
34 posta
Reputacija: 10
Pokloni: 8
Vip
Datum: Sreda, 03/May/2017, 07:52 | Post # 8
delikatesMichael, Obadvoje ste paranoični, da li mi živimo u matriksu ili ne, je nebitno. Na pitanje kako je sve oko nas nastalo je nemoguće odgovoriti, ono što naučnici rade prave teorije koje imaju smisla i koje će baciti ljude na razmišljanje i sumnju.(Ima više teorija postanka svega a nama najpoznatija je "Big Bang" i oni ga pokušavaju simulirati. I onda se čovjek zapita jesu li oni normalni!? Pokušavaju da naprave "Big Bang" a znaju kakve posljedice on donosi.Ne mora to biti nastanak novog svemira ili ništa slično jer to je samo teorija, nego kakvu energiju sudar tih čestica može proizvesti.Njihova dijela meni govore da svemir uopšte nije nastao na taj način, ko bi pokušavao da kreira nešto što bi izbrisalo sve što danas postiji.Oni misle da to mogu da kontrolišu ja se nadam da neću doživiti da im to uspije.) To što sam napisao u zagradi je samo moj primjer koliko i naučnici nekad mogu biti "glupi".  Isto tako se teorija matriksa pojavila sa izlaskom računara i video igara jer je to sve imalo smisla. Ali gdje su dokazi, svaki mogući dokaz trenutno ima dvije strane, zašto možda jeste ili nije tačan. Jedini način da mi dokažemo da možda živimo u matriksu jeste da mi sami napravimo jedan. Opet za takvo nešto mi nemamo tehnologiju treba nam jos hiljade godina tehnološkog razvoja da tako nešto ostvarimo,i da uspijemo napraviti matriks to opet nije dokaz da mi zivimo u jednom. Tako da ja mislim da mi treba da počnemo da prihvatamo realnost onakvu kakva jeste, da budemo svjesni da nikad nećemo stvarno saznati kako je sve oko nas nastalo, da li je Bog stvorio sve ili se desio veliki prasak ili zivimo u simulaciji. Ovo sve samo donosi daljnja pitanja i nista stvarno ne objašnjava. To što imamo inteligenciju trebamo da korisitimo da poboljšamo sve ovo što nam je dato a ne da svaki dan sve više upropaštavamo.

Šta vi mislite jeli ima ovo što sam ja napisao ikakvog smisla, koliko se vi slažete ili ne i koja je vama teorija najprihvatljivija i dokazi vezani za tu teoriju?

Poruku je menjao-la Vucko - Sreda, 03/May/2017, 08:33
Profil Cover
Michael Offline
283 posta
Vip
Datum: Cetvrtak, 04/May/2017, 15:49 | Post # 9
Vucko, i ocekivao sam da ce to neko da kaze, zato sto priznajem, teorija zvuci apsurdno, ali ako porazmislimo zar sve ne zvuce tako ? Slazem se sa tobom da dokaza nema, ali nema dokaza ni da nas je sve neki bog stvorio, kao ni veliki prasak (kao sto si ti i sam objasnio). Naucnici tvrde da su mnogi zakoni prirode prilagodjeni nasem opstanku, i da bi odstupanja cak i u atomskom nivou znacilo nase nepostojnje. Takodje si rekao da je ljudska rasa daleko od stvaranja takve simulacije, ali to ne znaci da neka druga civilizacija nije ustanju da izvede. Mnogim ljudima je tesko da poveruju u postojanje druge civilizacije, ali zapitaj se, kolike su sanse da jedino nasa zemlja, poseduje sve uslove za zivot u bezgranicnom prostoru ? E sada da li je to dokaz, ne naravno da nije, ali ti takodje ne mozes da dokazes, da to nije tako. I na kraju da li je to vazno, pa ukoliko je to jedini nacin da postojimo, i ne mozemo toga da se oslobodimo onda i nije. Ja sam osoba koja veruje u cinjenice, cvrste dokaze pa i tada uvek ostavljam mesta sumnji, a takve dokaze ni jedna teorija nema, sto ne zanaci da negiram postojanje matriksa. Svestan sam da ovo zvuci paranoicno, ali pravih dokaza nema, i na zalost, verovatno ih nikada nece ni biti, sto ostavlja mesta raznim teorijama. Tako da nam ne preostaje nista drugo, nego da nastavimo sa zivotom, i stalnom borbom koji on donosi, preispitujuci sve sto nam on dostavi.

delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Cetvrtak, 04/May/2017, 21:04 | Post # 10

Profil Cover
Vucko Offline
34 posta
Vip
Datum: Petak, 05/May/2017, 01:03 | Post # 11
Michael, Jedina stvar u koju ja vjerujem je da negdje još van naše planete postoji neki oblik života. Sve ostalo je (bez uvrede bilo koga, ovo je samo moje mišljenje) glupost.

delikates, Mi živimo u vrijeme manipulacije, ljudi zeljni moći.Svijetski lideri nisu vanzemaljci ili bilo ko, već bogati ludaci i poremećene porodice koje imaju nezamislivo bogastvo. Njima nije u cilju da budu na tv-u za to imaju ličnosti koje se pojavljuju na tv-u, njima je u cilju samo da bude kako oni kažu. Pare vode do moći a moć kvari ljude. Trenutno "najbotatiji" čovjek na svijetu je Bill Gates koji ima pristup tolikom broju informacija da mi to ne možemo ni zamisliti. Je li mogao windows da radi bez tolike količine skupljanja podataka? Da mogo je, al sa druge strane jel znate kakva je to moć znati bilo šta o bilo kome bilo kad... Zivimo u sistemu koji smo sami napravili, možda živimo u simulaciji, možda nas je Bog stvorio, možda smo nastali biološkom evolucijom a možda su nas rode donjele. Na kraju krajeva sve je ovo manipulacija (pare,internet,film,muzika,televizija,radio...) ljudi koji imaju moć da to urade. Mi nikad nećemo saznati kako smo nastali i šta se stvarno dešava oko nas ali isto tako ne treba da odustanemo od istog jer možda na kraju nešto i saznamo(šteta ako nešto saznaju mi nećemo biti tu da tome svijedočimo rip  ). Ja samo hoću da kazem da treba da prestanemo da vjerujemo u nevidljivo i da se počnemo baviti sa stvarima oko nas, jer to je ono što oni ne žele da mi vidimo i manipulacijom nam nameću nestvarne stvari da se mi ne bi bavili stvarnim.

Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Utorak, 09/May/2017, 00:57 | Post # 12
Preporučujem knjigu:
http:/away.php?movie=Da li živimo u matriksu? - Forum rel="nofollow"1" width="150" align="left" class="signatureHr">Četiri sporazuma sa sobom: Besprekorno koristi svoju reč. Ništa nemoj shvatati lično. Nemoj stvarati pretpostavke. Uvek učini sve što možeš.
Profil Cover
Vucko Offline
34 posta
Vip
Datum: Utorak, 09/May/2017, 03:24 | Post # 13
delikates, Zanimljiva kolekcija podataka, njegovo mišljenje i vjerovanje. Slagali se ili ne sa ovom fino za pročitati radi opšteg znanja. Po meni kao u uvjek ovo samo donosi daljnja pitanja :D

Profil Cover
delikates Offline
9174 posta
Forum Moderator
Datum: Sreda, 28/Jun/2017, 22:05 | Post # 14
Vucko, daaa..., da bi uopšte došao do nekih saznanja, onih koja ti nisu servirale zvanične strukture (mediji, vlasti, politika, religija, a ponajviše obrazovnii sistem...), putem svoje propagande i raznih vrsta otvorene ili skrivene prinude (poput one da moraš, kao debil, da reprodukuješ ono što ti je ograničeni i umno kontrolisani nastavnik predavao, da bi uopšte prošao na ispitu), moraš da imaš neku vrstu vere. Ali to nije vera u smislu dogme, religije, "verništva" u nešto što sasvim paušalno propagiraju bukvalni i figurativni "popovi" (koji takođe ni za šta nemaju dokaza, nego te samo ubeđuju u nešto u šta je njih neko "od gore" ubedio ili ih jednostavno nečim potplatio da sprovode njihovu "kampanju", radi svojih interesa). To je vera u sebe i ono što ti neki tvoj "unutrašnji glas" govori. Vera u to da je svet koji vidimo, čujemo, pipamo... (percipiramo pomoću pet čiula) samo jedan neznatni deo mnogo šire stvarnosti, koju se neko trudi da od nas sakrije, kako bi nas držao u "trodimenzionalnom ropstvu"... biggrin

Added (13/May/2017, 19:32)
---------------------------------------------
http:/away.php?movie=Da li živimo u matriksu? - Forum rel="nofollow"link" target="_blank" href="/away.php?movie=Da li živimo u matriksu? - Forum" target="_blank" rel="nofollow" title="http:/away.php?movie=Da li živimo u matriksu? - Forum rel="nofollow" rel="nofollow">http:/away.php?movie=Da li živimo u matriksu? - Forum rel="nofollow"scr04cI1Dqjd4">

Poruku je menjao-la delikates - Subota, 13/May/2017, 19:33
Profil Cover
Forum » OBRAZOVANJE » Nauka » Da li živimo u matriksu?
Page 1 of 11
Search:

-->